GroupM Turkey

Yöneticilerimiz

Thumbnail Read bio
Close

Demet İkiler

WPP Turkey Country Manager

Close
Thumbnail Read bio

Demet İkiler

WPP Turkey Country Manager

Demet İkiler, 2008 yılında kurulmuş olan GroupM’in yeniden yapılandırılmasına öncülük etmek üzere 2011 yılı Ocak ayında yeni oluşturulan GroupM Türkiye CEO'su olarak atanmıştır. Xaxis ve Connect gibi yeni medya ve teknoloji faaliyetlerinin yanı sıra, GroupM bünyesinde bulunan Maxus, MEC, MediaCom ve Mindshare ile birlikte 2013-2015 yıllarında gruba katılan AMVG ve DirectComm’un da yönetimine yürütmektedir.

GroupM CEO’u görevine ek olarak 2013 yılı Kasım ayında Türkiye’de yeni oluşturulan WPP Ülke Başkanı pozisyonuna atanmıştır.

Demet İkiler GroupM CEO’su görevinden önce Mindshare Türkiye'nin 10 yıl boyunca CEO'su olarak görev yapmıştır. Bu süre zarfında, Mindshare, EMEA bölgesi içerisinde Yılın Ajansı seçilmiş ve Türkiye'deki en büyük medya ajansı (RECMA) haline gelmiştir.

Cannes Lions Festivalinde Türkiye'nin ilk medya jürisi üyesi olan Demet İkiler, Türkiye Reklamcılar Derneği’nde Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak önemli bir rol oynamaktadır. Aynı zamanda Dünya Ekonomik Forumu'nun Kadınların Güçlendirilmesinde Küresel Gündem Konseyinde GroupM ve WPP'yi temsil etmektedir. Türkiye'nin Cinsiyet Eşitliği Projesinde Liderlik Grubu üyesidir.

Advertising Age ile MediaCat tarafından 2013 yılında Türkiye'de "İzlenecek Kadınlar - Küresel Lider" listesinde yer almıştır. Fortune ve The Economist dergileri tarafından kısa bir süre önce Türkiye'deki en iyi 10 kadın CEO arasında gösterilmiştir.

Demet İkiler, Türkiye'de WPP'nin X Faktörü Dünya Kadın Liderlik Programının üyelerinden biridir. Bu programda aktif olarak çalışıyor ve geleceğin kadın liderlerinin gelişimini desteklemektedir.

Thumbnail Read bio
Close

Bülent Yar

CEO, Mindshare

Close
Thumbnail Read bio

Bülent Yar

CEO, Mindshare

Kariyerine 1994’te Grey Ajans araştırma & medya planlama departmanında başladı. MediaCom Türkiye’nin kurucularından. 1995 - 2001 yılları arasında şirketin ulusal ve uluslararası birçok iş ortağına farklı pozisyon ve kademelerinde hizmet verdi. 2001 - 2007 yılları arasında Genel Müdür Yardımcısı görevini yürüttü. 10 yıldan uzun P&G AoR Direktörlüğü sorumluluğunu taşıdı. 2008’de GroupM Türkiye’nin Trading uzmanlık birimini kurarak Chief Trading Officer pozisyonunda hizmet verdi. 2009-2015 yılları arası Mediacom Türkiye CEO'luğu görevini yürüttü. 2016 yılı itibari ile Mindshare Türkiye'nin CEO'su. Reklamcılar Derneği Disiplin Kurulu Üyesi ve AÇİAK (Açıkhava) yönetim kurulu üyesi. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi mezunu.

Thumbnail Read bio
Close

Tolga Üner

CEO, MediaCom

Close
Thumbnail Read bio

Tolga Üner

CEO, MediaCom

Tolga Üner iş hayatına 1996 yılında IPG bünyesinde bulunan Universal McCann’de başladı.

2000 yılına dek çeşitli müşteriler için medya disiplininin farklı alanlarında çalıştı. 2000 – 2004 yılları arasında Lotus Medya’da Medya Direktörü olarak devam etti. 2004 yılından sonra Universal McCann’e tekrar dönen Tolga Üner sırasıyla Medya Direktörlüğü, Medya Grup Direktörlüğü ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlendi.Temmuz 2011 yılında ajansın Genel Müdürü oldu, o dönemde Reklamcılar Derneği, IAB Türkiye ve TIAK yönetim kurullarında görev aldı.

Kasım 2015’te Mediacom Türkiye CEO’su olarak göreve başladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi, İletişim Bilimleri Fakültesi, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler mezunu olan Tolga Üner IAA Uluslararası Pazarlama İletişimi diplomasına sahip, evli ve bir çocuk babasıdır.

Thumbnail Read bio
Close

Neslihan Olcay

CEO, Wavemaker

Close
Thumbnail Read bio

Neslihan Olcay

CEO, Wavemaker

Neslihan Olcay was recently named as the CEO of WAVEMAKER Turkey, the new media, content and technology agency to be created from the merger of MEC and Maxus. She joined Maxus in January 2011 in the newly created position of Turkey CEO. She has also been the Chief Digital Development Officer of GroupM Turkey since January 2016, working alongside her duties at Maxus. She is also responsible from AdvantageM, GroupM’s talent development academy, and the digital transformation programme.

Neslihan is an active member of the media and advertising community in Turkey. She is one of the founding members of IAB Turkey and currently acts as the Vice President and the chair of the Training Committee. She was also named as the chair of IAB Europe Education & Training Committee in May 2017. She has contributed to many events including Webit Congress, MMA ICT Summit and Media Summit. She acted as a judge or a jury president for many local and global awards, including IAB Mixx Awards Europe in 2014 and Cannes Media Lions in 2016. Neslihan also taught media planning courses at Istanbul University and Galatasaray University for 8 years. She co-authored “Markaloji”, a book published in 2012, on integrated marketing communications which aims at providing students of communication a comprehensive source in Turkish.

Prior to Maxus Neslihan worked at Mindshare for 7 years and has been working in the advertising and marketing communications industry since 1993. Neslihan lives in Istanbul with her 18-year-old son, is a fan of sci-fi movies and TV serials and enjoys adventure and strategy games.

Thumbnail Read bio
Close

Berk Üder

CEO, amvg

Close
Thumbnail Read bio

Berk Üder

CEO, amvg

Işık Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan Berk ÜDER, iş hayatına Denizbank'da başladı. Sonrasında 2000-2002 yılları arasında Veripark çalıştı. 2002 yılı sonu itibari ile amvg grubu ile tanışması hayatının dönüm noktası oldu. 2006 yılında amvg grubuna ortak olan Berk ÜDER, grupta 2002-2006 yılları arasında CTO, 2006-2011 yılları arası İş Geliştirme ve Satış Direktörü, 2011-2014 yılları arasında Aerodeon Ajans Başkanlığı görevlerini yürüttü.

AMVG ve Aerodeon'ın 2014 Mayıs ayında WPP tarafından satın alınması ile gruba CEO olarak atandı ve paralelde GroupM Head Of Mobile görevini üstlendi. Hayatının 15 yılını mobil teknolojiler ve bu teknolojiler çevresinde gelişen dünyaya adayan Berk ÜDER, son 3 senedir özellikle mobil medya tarafındaki potansiyele odaklanıp, ekibinin de gücü ve enerjisi ile Aerodeon'u mobil medya ve mobil pazarlama alanında Türkiye'nin lider şirketi pozisyonuna getirmiştir.

Thumbnail Read bio
Close

Sanem Oktar

CEO, directComm

Close
Thumbnail Read bio

Sanem Oktar

CEO, directComm

Sanem Oktar, 2015 yılında GroupM bünyesine katılan directComm Marketing Group ve Limonsocial şirketlerinde yönetici ortak ve Yönetim Kurulu Başkanı’dır. directComm Marketing Group, 2000 yılında veri tabanına dayalı pazarlama şirketi olarak kurulan CRM, Etkinlik, Dijital Pazarlama konusunda entegre pazarlama çözümleri sunarken; Limonsocial, 2011’den bu yana sosyal medya ajansı olarak faaliyet göstermektedir.

2002 yılında birebir pazarlama konusunda danışmanlık veren dünyanın önde gelen şirketlerinden Peppers&Rogers Türkiye ofisinin kurucu ortakları arasında yer alan Sanem Oktar, ilk şirketi Tribeca İletişim Danışmanlığı’nı 1997 yılında kurdu. Aynı zamanda Türkiye’nin seri kadın girişimcilerden olan Sanem Oktar, 2005 yılında kurulan Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği’nin (DPİD) 12 kurucu üyesinden biri oldu ve 2007-2009 yıllarında DPİD Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. 2015 yılından beri KAGIDER Başkanlığı görevindedir.

CRM danışmanlığı, sosyal medya ,dijital ve doğrudan pazarlama alanında geniş deneyime sahip olan Oktar, şirketlerin marka ve hizmetlerine yönelik pazarlama planları hazırladı ve uyguladı. Özellikle verimliliğe ve karlılığa yönelik projelerde hizmet verdiği firmaların ekipleri ile birlikte çalıştı. İçinde bulunduğu projelerle yurtiçi ve yurtdışı birçok ödül aldı.

İletişim

Istanbul

Buyukdere Cd Astoria AVM No:127 K:2, Esentepe, Istanbul, Turkey

Demet Ikiler

CEO

demet.ikiler@groupm.com

+90 212 270 78 86

GroupM Türkiye