Tüketiciye doğrudan ulaşmak önemli

  • Previous article
  • Next article

Markalar için en önemli unsurun nasıl bir mecrada konumlandırıldığı olduğunu belirten GroupM UK Risk Direktörü Bethan Crockett marka güvenliğinin önemine değiniyor.

Her şeyin artık tüketicinin kontrolünde olduğu yeni medya düzeninde reklam sahteciliği, reklam bloklama, görünürlük markalar için önemli bir sorun haline geldi. Dijital, markalara sonsuz seçenek sunsa da en çok risk barındıran mecralardan biri. Marka güvenliği sorunu ve anlaşılıp uygulanması için neler yapılması gerektiğini GroupM UK Risk Direktörü Bethan Crockett ile konuştuk.

Merve Eker: Marka güvenliği konusunda medya ajanslarına düşen rol nedir?

Bethan Crockett Medya ajanslarının rolünün özellikle dijital olmak üzere reklam zincirindeki herkesle aynı olduğunu düşünüyoruz. Özellikle riskin geldiği yasadışı eylemlerde endüstrimizin korsan ve sahtecilikle bağlantılı suçlarla kasıtlı olarak tehdit altında olduğunun farkındayız. Çünkü hızlı büyüyen ve çok yatırım alan bir yerden kâr sağlamak istiyorlar. Bu tüm endüstriler için geçerli. Bu yüzden bu sorunları çözmek için doğru bir şekilde çalışmalıyız. Marka güvenliğinin içeriği her müşteriye göre farklılık gösterebilir. Yasadışı alanda markaların ilişkilendirilmek istemediği pornografik, hassas içerikler olabilir. Markalar için neyin en güvenli olduğunun tartışıldığı bir de yoruma açık bir alan var. Ajansların müşterileriyle birlik içinde çalışıp onların ihtiyaçlarını, profillerini, kampanya hedeflerini iyice anlamaları ve marka güvenliği hedeflerine uygun çözümler geliştirmelerine yardım etmeleri gerek. Yani medya ajanslarının herkes gibi rolü var ama müşteriyle iş birliği içinde olmak da önemli bir nokta.

Read more here.

  • Previous article
  • Next article