GroupM Poland

GroupM to platforma technologiczna i negocjacyjna tworzona przez agencje mediowe WPP: MediaCom, Mindshare i Wavemaker.

W imieniu reklamodawców naszych agencji inwestujemy w Polsce co trzecią reklamową złotówkę. Zapewniamy marketerom dostęp do zaawansowanych technologii zakupowych i specjalistycznych usług marketingowych oferowanych przez marki Xaxis, plista czy INCA. GroupM na całym świecie dba o podniesienie standardów widoczności reklam, zapewnia markom bezpieczne otoczenie reklamowe i aktywnie angażuje się w walkę z ad fraudem.

Klienci

Client Services

Agencje GroupM pracują w Polsce dla czołowych reklamodawców i marek takich jak Jeronimo Martins, Circle K, Huawei, T-Mobile, USP Zdrowie, Unilever, P&G, Mondelez i Play.

Nasze marki

  • INCA: platforma technologiczna łączącą reklamodawców z influencerami. INCA pozwala zautomatyzować proces realizacji, weryfikacji i rozliczeń kampanii influencer marketingowych.
  • PLISTA: agencja łącząca sieć programatycznej reklamy natywnej i usługi content marketingu w mediach digital. PLISTA koncentruje sie na rozwiązaniach rozliczanych za efekt.
  • Xaxis: Agencja specjalizująca się w reklamie programatycznej i performance. Wykorzystuje najnowsze rozwiązania z zakresu AI, machine learning oraz niestandardowe rozwiązania technologiczne, które pozwalają łączyć kampanie w Internecie z innymi kanałami dotarcia do konsumentów: audio, OOH, TV.
  • mSpark: Platforma innowacji martech. W ramach marki działa akcelerator startupów współtworzony przez GroupM i KnowledgeHub. mSpark wprowadza reklamodawców GroupM w świat innowacji technologicznych. https://mspark.ac/
  • FraudBusters: blog poświęcony oszustwom reklamowym w digital. Na FraudBusters swoje analizy umieszczają fachowcy z GroupM, jak i zewnętrznych firm. https://fraudbusters.pl/

Kariera

GroupM jako jedyna firma reklamowa w Polsce otrzymał certyfikat Top Employer 2021. To potwierdzenie jakości najwyższych standardów HR obowiązujących w naszej firmie. Poczytajcie: http://groupmtopemployer2021.pl/

Twórcze i przyjazne środowisko pracy w GroupM współgra z jej innowacyjnym charakterem. W GroupM powstają inteligentne rozwiązania reklamowe i technologie, które kształtują przyszłość mediów. Zapraszamy do przejrzenia aktualnych ofert pracy w GroupM: Jobvite.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z GroupM Poland
Plac Konesera 11
03-736, Warszawa

Telefon (0048) 22 113 32 00

 

Informacja o realizowanej strategii podatkowej GroupM

Informacja o realizowanej strategii podatkowej Wavemaker

Kierownictwo GroupM

GroupM w Polsce kieruje zespół wieloletnich managerów z rynku mediów i reklamy. Poznaj kluczowe osoby w GroupM.

CEO

Z branżą reklamową związana od ponad 20 lat. Karierę zawodową w reklamie rozpoczęła w grupie Publicis, a od 1999 roku pracuje dla WPP. Od 2011 zarządzała MEC, pod jej sterami firma umacniała się na pozycji czołowej agencji mediowej w Polsce. Po fuzji MEC i Maxusa w 2018 roku stanęła na czele Wavemaker, a kilka miesięcy później sieć awansowała ją na stanowisko lidera regionu. W kwietniu 2019 roku objęła rolę CEO polskiego oddziału GroupM.

Iza zasiada w zarządach organizacji branżowych – Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR oraz IAA Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy. Była jurorem m.in. w konkursach MediaTrendy czy Media Global Awards. Jako pierwsza kobieta zdobyła tytuł AdMana przyznawany przez magazyn “Press” (2014 rok), 5 lat później branża uhonorowała ją tą nagrodą po raz drugi. Człowiek roku IAB Mixx Awards 2020.


Chief Commercial Officer

Od 20 lat związana z branżą reklamową i strukturami WPP.  Do GroupM przeszła z agencji Wavemaker, gdzie z ramienia zarządu odpowiadała od 2015 r. za trading, finanse i ofertę handlową. Wcześniej przez ponad 14 lat była związana z MediaComem, z czego ostatnich siedem – jako managing partner odpowiedzialny kolejno za kluczowe obszary działalności spółki: m.in. client service, ofertę handlową, negocjacje, finanse. Daria Sacha dołączyła do zarządu GroupM w 2019 r. Jako chief commercial officer grupy odpowiada za rozwój i sprzedaż usług reklamowych GroupM, głównie w obszarze nowych mediów. Wspiera też rozwój innowacji w ofercie handlowej grupy.


Chief Trading Officer

Chief trading officer GroupM ma kilkanaście lat doświadczenia w branży reklamowej. Przed przejściem do GroupM związany z MediaComem, gdzie zdobywał doświadczenie w dziale zakupu mediów dla Procter & Gamble, a następnie odpowiadał za negocjacje i zakup mediów dla wszystkich klientów  firmy.


Chief Digital Officer 

Chief digital officer GroupM w 2019 r. wrócił do GroupM po dwuletniej przerwie, podczas której wprowadzał do Polski markę Meetrics. Odpowiada za rozwój wszystkich kompetencji digitalowych spółki, w szczególności nowych technologii zakupowych w obszarze mediów cyfrowych. Piątkowski jest wieloletnim fachowcem z rynku e-reklamy, który współtworzy od 2002 roku. Pracował wcześniej m.in. dla CR Media i IPG Mediabrands.


Chief Financial Officer 

Chief financial officer w GroupM przeszła do spółki z agencji Mindshare, gdzie przez blisko 7 lat zarządzała finansami. Szerokie doświadczenie w swoim obszarze kompetencji Izabela Lukas zdobywała wcześniej także w Walt Disney Company oraz Procter & Gamble.